Okres Galanta

Čo prinášajú a berú občanovi samosprávne kraje, prečo je dôležité prísť k voľbám.

Slovenský pohľad na katalánske referendum.

Stano Drobný

Samosprávne kraje, nazvané ako vyššie územné celky (VÚC), vznikli v roku 2001. Prevzali na seba kompetencie, ktoré mala pred tým štátna správa.

Mnohí hovoria, že tým bola zbytočne vytvorená nová inštitúcia. Pôvodný stav, keď jedna štátna správa riešila všetko, pokladajú za efektívnejší.

Cieľom našej strany je tento stav zmeniť a spraviť zo samosprávnych krajov efektívnu zložku verejnej správy, ktorá bude bližšie k občanom.

Ak sa občanom podarí zvoliť si predsedu kraja a zastupiteľstvo z ľudí, ktorým je korupčné správanie cudzie, vtedy sa stane ich VÚC efektívnejšie než pôvodný model štátnej správy krajov.

Pretože všetci vieme ako neefektívne sa hospodári všade tam, kde má dosah súčasná vláda.

Ako sa peniaze z našich daní strácajú a "skutok sa nestal"...

Trnavský samosprávny kraj má na rok 2017 plánovaný rozpočet (príjmy) vo výške 113 miliónov Eur. V drvivej väčšine ide o peniaze daňových poplatníkov, získané z dane z príjmov fyzických osôb alebo transferom zo štátneho rozpočtu.

Pokiaľ zvolení zástupcovia neustrážia efektívnosť využitia finančných zdrojov kraja, potom si budú občania naďalej ničiť svoje autá na rozbitých cestách a naše deti budú chodiť do schátraných škôl s nízkou kvalitou výučby.

Šomraním "pri pive" sa problémy Slovenska nevyriešia. Je potrebné si v sobotu 4. 11. 2017 nájsť čas a zúčastniť sa volieb. Je čas ukázať tzv. štandardným politikom, že občania chcú zmenu!

Bc. Stanislav Drobný, predseda krajského klubu Trnava Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

Roman Vančo

Bez ohľadu na to, čo si o požiadavke na nezávislosť Katalánska myslíme, násilie španielskej polície proti občanom bolo nesprávne a hlúpe. A hlavne zbytočné.

Referendum sa mohlo neskôr vyhodnotiť v zmysle zákona ako platné, či neplatné a nemuselo to stáť vyše 800 zranených občanov.

Na Slovensku sa vládna moc často chová podobne. Obrázky zo slovenskou políciou rozohnaných alebo blokovaných občianskych protestov, v mnohom pripomínajú tie španielske.

Najnovšie tu máme radikálne obmedzenie slobody slova, rôzne tie trestné stíhania za prejavený názor. A tiež snahu zbaviť sa jedinej skutočnej opozičnej strany pomocou súdneho zákazu.

Takáto politika "štandardných" politických strán nič dobré neprinesie ani Španielsku, ani Slovensku. Ako sa s tým vysporiadajú v Španielsku je ich vec.

My však môžme naše "štandardné" strany vytrestať už v týchto voľbách a to voľbou kandidátov zo skutočnej opozície!

Roman Vančo

Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi Cesta

Do kompetencie samosprávnych krajov patrí stredné školstvo. Napríklad Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi.

Samosprávny kraj má povinnosť sa starať o cesty II. a III. triedy.

Internetové vydanie Náš Trnavský kraj : www.pno.sk Náš Trnavský kraj - 1


TNK hlavička
SK 25 Ľubomír Noga Pád dobrého anjela
Ľubomír Noga

Blížia sa nám voľby do zastupiteľstiev samosprávnych krajov. Je to príležitosť na zmenu, šanca pre lepší život v našom kraji.

Ja, ako kandidát na poslanca, vám nejdem sľubovať, že všetko zmením a dávať vám falošné sľuby, to nie, ale jedno vám sľúbiť viem.

Sľúbiť, že vždy budem stáť za správnymi rozhodnutiami, ktoré prinesú nášmu kraju len kladné hodnoty. Ak iný kandidát sľubuje zázraky, potom ignoruje realitu, ktorou je 44 miliónový dlh kraja.

Správne rozhodnutia prinesú kraju cesty bez výtlkov, stredné školy, ktoré dajú našim deťom kvalitné vzdelanie, prinesú kvalitnejšie služby domovov dôchodcov a domovov sociálnych služieb.

Hlas pre kandidáta zo strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko je zároveň aj hlasom protestu proti súčasnému systému, ktorý našu spoločnosť dostal tam, kde je.

Zmena v BBSK ukázala, že úprimný záujem o občana a nekradnutie dokáže veľmi veľa. Nastal čas na zmenu aj v našom Trnavskom samosprávnom kraji!

Čaká nás v kraji veľa náročnej práce, ale spolu to dokážeme!

DPH považujem za veľmi nešťastnú formu dane, pretože umožňuje podvádzať cez tzv. vratky DPH.

My, radoví občania, DPH poctivo platíme. A nie je to malá položka o ktorú nám DPH zdraží každý nákup.

Občan platí DPH

V súčasnosti sa na verejnosť prevalili informácie o "účtovných nezrovnalostiach" vo firme Andreja Kisku. Tie vznikli v súvislosti s jeho kampaňou na prezidenta.

Čo na to teraz naše médiá, ktoré neustále vychvaľovali nášho pána prezidenta až do nebies?

Tým vadilo najviac to, že dokumenty z daňových kontrol unikli na verejnosť.

Prezident si k sebe pozval ministra Kažimíra a požadoval zistenie a potrestanie toho, kto dokumenty vyniesol na verejnosť.

Táto vec má 2 strany mince. Je pravda, že tajné dokumenty by mali byť tajnými.

Na druhej strane ako má volič voliť čestných ľudí do politiky, keď média sypú vymyslené chvály na konkrétnych politikov ale ich "pochybenia" majú ostať pred jeho očami utajené a skryté ?

Irena Sklenárová

Irena Sklenárová

SK 30 Janka Repčoková
Janka Repčoková

Vážení spoluobčania, ako kandidátka strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Vás pozývam do nadchádzajúcich volieb do zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja.

Nakoľko som žena, matka a stará matka, trápia ma stále výraznejšie problémy mladých, ale aj tých skôr narodených občanov Slovenska.

Vo svojej práci sa chcem najmä zamerať na podporu zariadení sociálnej pomoci, ako sú domovy dôchodcov, domovy sociálnych služieb, ktorých zriaďovateľom je samosprávny kraj.

V spomínaných zariadeniach je nízka kapacita klientov a aj tých zariadení je žalostne málo. Ak aj sú, ich financovanie je nedostačujúce. Starí ľudia, ktorí v drvivej väčšine celý svoj život pracovali a budovali Našu Vlasť, dnes keď potrebujú našu pomoc, veľmi často žijú v nedôstojných podmienkach a to často aj pri obetavej práci zamestnancov zariadení.

Často sa stretávam s názorom že tieto zariadenia sú iba akousi práčkou peňazí a chýba tu kontrola a pomoc. Skúsme to teda zmeniť spoločne.

Samosprávny kraj je miesto kde treba počúvať hlas zdola a preniesť ho do rozhodovania zastupiteľstva.

Ak dovolíte, rada sa stanem Vašim hlasom!

Internetové vydanie Náš Trnavský kraj : www.pno.sk Náš Trnavský kraj - 2


TNK hlavička
SK 31 David Slíž SK 37 Stanislav Tvrdík
David Slíž

Vážení občania, pre mnohých z nás boli všetky doterajšie voľby do samosprávnych krajov veľkým sklamaním.

Ak sa aj vymenili poslanci, tak často prišli na ich miesto rovnakí, štandardní. ktorým vždy išlo hlavne len o vlastné zisky.

Zo všetkých strán počúvame ako sa nám na Slovensku darí. Máte tiež ten pocit, že sa darí?

Ja nie! Väčšinu občanov Slovenska dostáva systém do pozície pracujúcej chudoby.

A tí hore, tí si užívajú peňazí, v mnohých prípadoch ide o peniaze získané rozkrádaním verejných zdrojov. Potom tie peniaze chýbajú pre ostatných občanov.

Samosprávny kraj disponuje nemalými prostriedkami, ktoré je potrebné efektívne použiť, čo v prvom rade znamená uchrániť ich pred rozkradnutím.

Voľbou kandidátov z Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko dajú voliči šancu rozhodovať o kraji ľuďom, ktorí nebudú kradnúť.

My podporíme len dobré projekty, projekty v prospech občanov kraja!

Stanislav Tvrdík

Pri rôznych príležitostiach si najčastejšie prajeme zdravie.

Ale osud to prianie nie vždy naplní.

Následné stretnutie občana s nedofinancovaným a zle organizovaným zdravotníctvom je často plné utrpenia a bolesti.

Samosprávny kraj nemá možnosti zmeniť stav zdravotníctva ako takého.

Má však niekoľko kompetencií vo vzťahu k poskytovateľom zdravotníckej starostlivosti na území kraja.

Vydáva povolenia na prevádzkovanie zdravotníckych zariadení a lekární, kontroluje, koordinuje a usmerňuje ich činnosť.

Zabezpečuje organizovanie lekárskej služby prvej pomoci v kraji, schvaľuje rozpisy pohotovostných služieb, povoľuje, koordinuje a kontroluje poskytovanie lekárskej služby prvej pomoci.

Ako poslanec zastupiteľstva samosprávneho kraja by som v tejto oblasti chcel ovplyvniť situáciu v prospech občanov okresu Galanta a celého kraja.

Ak je vôľa a snaha spravovať veci verejné v prospech občana, tak sa výsledky musia dostaviť! My v Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko vôľu a snahu máme!

SK 39 Roman Vančo
Roman Vančo

Vážení občania, opäť sú tu voľby, tentokrát do VÚC a s nimi otázka koho voliť.

Mnohí týmto voľbám nepripisujú veľký význam, čo je však chyba.

Som jeden z tých Slovákov, ktorý žil a pracoval v zahraničí a videl ako má región vyzerať bez korupcie a klientelizmu. Denne sa stretávam s ľuďmi, ktorí si kladú otázku, čo sa to deje v našom kraji?

Ako vidno, politiku Bruselu sme pocítili aj tu. Usadila sa tu chamtivosť, až nenažranosť, neochota a ľahostajnosť volených zástupcov občanov kraja. Tisíce hektárov ornej pôdy sú zalievané betónom len preto, aby tam vyrástli obrovské sklady, nákupné centrá alebo obchodné reťazce, samozrejme v záujme podpory rozvoja a zamestnanosti regiónu.

Takto si nepredstavujem podporu domácich výrobcov a obchodníkov. Osobne poznám menších aj väčších podnikateľov, ktorí by s radosťou vytvorili niekoľko pracovných miest. Miest lepšie platených než tu vytvárajú nadnárodné koncerny. Ale s nulovou podporou a "proeurópskou politikou" to nedokážu.

Naša dnešná situácia sa dá zmeniť len spoločným úsilím a odvahou postaviť sa tomuto prehnitému systému!

Internetové vydanie Náš Trnavský kraj : www.pno.sk Náš Trnavský kraj - 3


Okres Piešťany

Prečo sa občania chystajú voliť kandidátov Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko?

Voľby do VÚC sa stávajú protestom proti vláde a systémovým stranám.

Ivan, dôchodca - Najväčší problém Slovenska je to, že politici kradnú. Keby oni nekradli, ako dobre by sa nám žilo. Ja verím, že kotlebovci kradnúť nebudú. Ale tu mám dupľovanú istotu. Lebo na nich polícia stále niečo hľadá a sleduje ich. Im ani nik úplatok neponúkne, lebo aj to je pri nich riskantné. Škoda, že polícia sa nevenuje ostatným politickým stranám takto, keby sa venovala, nekradli by, alebo aspoň teda menej.

Ing. Miroslav Juriš

Občania majú veľa dôvodov potrestať vo voľbách do VÚC vládne strany a s nimi spolupracujúcu opozíciu, teda všetky tie tzv. systémové strany.

Občania im neodpustia zradu V4, to tzv. "jadro" či zmenu postoja k migrácii.

"Jadro", t.j. zánik samostatnosti Slovenska bez referenda, to je pre mnohých voličov dôvod ísť k novembrovým voľbám.

Premiérovi a "systémovým" stranám sa nepríjemne vrátia aj všetky tie trestné stíhania občanov za názor. Dnes si ľudia musia strážiť, čo kde povedia či napíšu.

Kritika vládnych politikov, EÚ či migrácie tak čiastočne poklesla. Lenže pre občanov má sloboda svoju hodnotu a nechcú sa jej vzdať. Tie politické strany, ktoré im ju berú, nepochodia dobre vo voľbách do VÚC.

Reči Róberta Fica o tom ako sa Slovensku úžasne darí, ako si občania dobre žijú, tie sú výsmechom do tváre väčšiny obyvateľov Slovenska.

Mnohí z nich sa pre toto všetko chystajú voliť kandidátov Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. Ak vo voľbách do VÚC postihne vládne a "systémové" strany riadny debakel, potom si ony možno začnú viac všímať aj potreby občanov Slovenska.

Ing. Miroslav Juriš

Martina, 26 r. - Voliť budem, ak sa mi podarí v tom čase prísť na Slovensko. Keby som mala normálne platenú prácu na Slovensku, nebola by som vonku. Kandidátov od Kotlebu budem voliť preto, lebo on je naozaj proti tejto vláde a chce zmenu. A tiež viem, ako je to s tou migráciou, tam kde som, tam si musím vonku dávať veľký pozor na seba.

Ivana, 33 r. - Nemám moc času ani neviem, kto kandiduje. Ledva stíham robotu a okolo detí lietať. Jasné, že volím kotlebovcov. Na truc, nech sa tí hore uvedomia, že aj my čo pracujeme sme ľudia.

Ján, robotník, 53 r. - Jasné, že idem voliť a volím len tých z Ľudovej strany. Lebo toto sa už nedá. V roku 1989 nám sľubovali, že sa budeme mať dobre ako na západe. A ako sa máme? A ešte hovorili potom, že aj keď je menej výplaty, ale že je sloboda. Bola sloboda. Teraz chodia policajti v kuklách zatvárať ľudí za to, že niečo napíšu na internet. Ani plat ako na západe nie je, ani tá sloboda. Preto budem voliť kotlebovcov a každý mi môže...

Júlia, robotníčka 29 r. - Volila som Kotlebu vlani a budem jeho ľudí aj teraz. Lebo oni nie sú žiadna pánska fajta ale ľudia ako ja. A iba človek čo pozná starosti nás pracujúcich na linkách, len ten vie, čo je to za život. Keď vidím tých ulízaných pánkov v televízii ako nás v kuse klamú a stále zle a zle na Kotlebu, ide ma od jedu roztrhnúť. Ja som sa už rozhodla a nik ma nepresvedčí inak.

Emil, 42 r. - Ja som SZČO a ako sa štát ku mne správa? Samé povinnosti a za všetko pokuty. Ja viem, že toto nie je vecou kraja ale ja nebudem voliť do kraja tých, ktorých kamaráti v Bratislave mi toto robia.

bilboard
Internetové vydanie Náš Trnavský kraj : www.pno.sk Náš Trnavský kraj - 4
PIEŠŤANY — Náš okres, Mesačník aktuálno-spoločenského a politického diania, 1.10.2017, Reg. Číslo: EV 5260/15, Vydáva: Ladislav Nagy, Adama Trajana 4652/16, 921 01 Piešťany, E-mail: okreshc@centrum.sk, Tel.: +421 917 447278, Internetová verzia: www.pno.sk, Nepredajné, Ročník 3. Číslo 10. Október 2017