Náš Trnavský kraj

Vysielať vojakov na ruské hranice je zlé rozhodnutie.

Bc. Stanislav Drobný

Náš vojenský kontingent vyslaný do Pobaltia, to je ako keď dobrý vojak Josef Švejk s barlami v  rukách vykrikoval „Na Belehrad!“ z  vozíka tlačeného pani Müllerovou.

Prípadná svetová vojna by sa nevyhla nasadeniu jadrových síl a tie sú v prípade Ruska naozaj odstrašujúce. Akákoľvek civilizácia na Slovensku a v Európe by v dôsledku radiácie a jadrovej zimy zanikla.

A kto by ako ten Josef Švejk tiahol do vojny "Za Junckera pána a jeho rodinu!"?

Či tá časť dnešnej mládeže, ktorá si v škole úspešne osvojila výchovu k  liberalizmu, progresivite, nenávisti k vlasti a vlastnému národu? Veď popri nich aj Josef Švejk pôsobí ako člen špeciálnej jednotky.

Ak vojenský význam tejto aktivity neexistuje o čo potom ide? O vytvorenie obrazu vonkajšieho nepriateľa aby sa ním zakryli spoločenské problémy vo vnútri EÚ?

Šíri sa chudoba, ceny rastú, znižuje sa úroveň zdravotnej starostlivosti. Systém prináša svojim obyvateľom jednu komplikáciu za druhou. Ale zato ochráni občanov pred tzv. ruskou agresiou a určite aj pred agresiou z Marsu.

Naši čelní predstavitelia si občas zájdu do Ruska povedať pár pekných slov. Ale nenájdu v sebe odvahu povedať Bruselu, že provokácie na ruských hraniciach sú zbytočné a  hlúpe.

A tak sme ako štát Ruskej federácii na smiech, a to nielen počtom a výzbrojou nášho kontingentu, ale aj s  celou zahraničnou politikou štátu.

Bc. Stanislav Drobný

 

 

Júnové číslo Náš Trnavský kraj: