Náš Trnavský kraj

Hospodárska kríza ako dôsledok zlého vládnutia „elít“

Bc. Stanislav Drobný

Médiá nás presviedčajú, že ekonomike Slovenska a jeho občanom sa darí tak dobre ako nikdy predtým. V poslednej dobe však už samy priznávajú, že nastávajú problémy.

Spôsob vládnutia „elít“ v posledných rokoch prináša zákonité dôsledky. Čoskoro príde tvrdý náraz krízy s dôsledkami ako je drahota, nezamestnanosť, nezvládnuté dlhy občanov i  firiem, exekúcie a všeobecné zníženie kvality života.

Kríza postihne každý štát v EÚ. Na to sa budú vyhovárať všetci za ňu spoluzodpovední.

Čo sa to deje, keď ekonomika ako taká, sama o sebe, dôvod na krízu nedáva? Veď tí „dole“ chodia do práce, tvoria výrobky, platia dane...

Chyba je proste tam „hore“, v štýle riadenia z Bruselu či z Bratislavy. Tam chýba nielen odbornosť ale hlavne tí „hore“ nechcú vidieť problémy, ktorým čelia tí „dole“.

Tí bohatí „hore“ majú iné priority než je šťastný život bežného Európana. Radového občana majú za „nižšiu“ vrstvu, pohŕdajú ním.

Ak ale ide o záujem ekonomického migranta z Afriky, vtedy sú ochotní obetovať až príliš veľa. Samozrejme nie zo svojho pohodlia a majetku ale z verejných zdrojov,  slobôd či osobnej bezpečnosti bežného občana Európy.

Ak by tí „hore“ mali o bežných občanov Európy rovnakú starosť, akú majú o ekonomických migrantov z  Afriky, potom by k slovenským občanom neprichádzala dnešná kríza, ktorú je už cítiť všade.

Blížia sa voľby. Dáme ešte Slovensku nádej hlasovaním pre  pronárodné sily?

Bc. Stanislav Drobný

 

 

Júlové číslo Náš Trnavský kraj: