Boli sme tam – X. ročník majstrovstiev Trnavy vo varení gulášu.

Ak by na X. ročníku medzinárodných majstrovstiev Trnavy vo varení kotlového gulášu existovalo hlasovanie divákov, tak by sme nejakú tú cenu dostali aj my.

Rýchlo sa rozšírilo, že náš guláš je „fajný“ a takmer nám neostalo do misky pre porotu.

Tým nechceme tvrdiť, že ostatné guláše boli horšie, ale návštevníci oceňovali našu slovenskú klasiku, v ktorej, ako sa na poctivý guláš patrí, lyžica stála.

Čas na akciu si našiel aj náš poslanec Stanislav Drobný. Ten už nie je verejnosti neznámy a tak ho čakali rozhovory s občanmi o ich, či skôr našich spoločných, problémoch.

Potešil nás záujem ľudí, nielen o guláš, ale aj o veci verejné. Obzvlášť potešili vyjadrenia podpory našej strane, podpory nášmu spoločnému boju za lepšiu a hlavne slobodnú budúcnosť občanov Slovenska.

Ladislav Nagy

 

Náš Trnavský kraj č. 1, január 2018

V prvom tohtoročnom čísle prínášame zaujímavé články:

Ing. Mgr. Marian Kotleba

O stave republiky

[Prejsť na článok…]

 

Ing. Milan Uhrík, PhD. 

Na Západe kostoly búrajú a mešity stavajú

[Prejsť na článok…]

Mgr. Rastislav Schlosár

Kiska vyznamenal odporcov samostatného Slovenska

[Prejsť na článok…]

Bc. Stanislav Drobný

Predkladáme protiimigračný zákon

[Prejsť na článok…]

 

Roman Vančo

Stane sa Sereď mestom zahraničných robotníkov?

[Prejsť na článok…]

 

 

Martin Kysela

Vraciame sa do totality? Kiska zavádza pojem „protiprávne názory“

[Prejsť na článok…]

 

Irena Sklenárová

Keď je osud dieťaťa systému ľahostajný

[Prejsť na článok…]

 

 

Jozef Remenár

Spomienka na Antona Bernoláka

[Prejsť na článok…]

Spomienková akcia v Modre – je Ľudovít Štúr pre vládnu moc nežiaducou postavou dejín?

V nedeľu 14-steho januára 2018 sme sa za sneženia vydali na cestu s dostatočnou časovou rezervou, pretože Ľudovít Štúr je velikánom našich dejín, a tak spomienková akcia mohla byť veľká. Účasť politikov a iných osobností mohla na mieste spôsobiť rôzne zdržania.

Aj keď, boli tu informácie, že Ľudovíta Štúra v najbližšej dobe postihne osud Jana III. Sobieskeho (víťaz nad Turkami v bitke pri Viedni), t.j. že sa tiež pre slovenské dejiny stane osobou nežiaducou.

Čitateľ si možno spomenie, ako sa do štúrovcov v lete roku 2017 navážala tzv. „bratislavská intelektuálna kaviareň“, kde v tejto súvislosti niektorí súčasní národovci podali trestné oznámenie na moderátora RTVS Michala Havrana.

Nebral som príliš vážne tézu o tom, že ostatné politické strany budú dnešnú akciu ignorovať, aby si nepohnevali mimovládne kruhy, pretože Ľudovít Štúr je predsa len Ľudovít Štúr.

Po príchode na miesto sme zistili, že ak by neprišli členovia a sympatizanti Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, tak by bola Pietna spomienka na Ľudovíta Štúra až príliš skromnou akciou miestneho evanjelického cirkevného zboru.

Úctu Ľudovítovi Štúrovi prejavila, okrem Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, zastúpenej aj dvomi poslancami Národnej Rady Natáliou Grausovou a Stanislavom Drobným, iba samospráva. Mesto Modra reprezentoval primátor mesta, za Bratislavský samosprávny vystúpil jeden vedúcich odborov úradu.

Kým samospráva si uctila pamiatku Ľudovíta Štúra, štát a iné politické strany, ako aj Slovenská národná strana, túto akciu odignorovali.

Nakoniec štát zastupovala policajná hliadka (hliadky ?), ktorá cielene odchytávala vozidlá účastníkov akcie a po zastavení vozidla kontrolovala občianske preukazy nielen vodičovi ale celej osádke vozidla.

Asi je naozaj Ľudovít Štúr nemilá postava dejín pre súčasnú vládnu moc. A tak tá nielenže nemieni sa takýchto spomienkových akcií zúčastňovať ale chce od nich odradiť aj radových občanov.

Ladislav Nagy

fotogaléria…