Uctili sme si výročie narodenia významného národovca Jána Hollého

V sobotu 25.3.2017 krajský klub Kotleba – ĽS Naše Slovensko Trnava, zorganizoval spomienku na slovenského katolíckeho farára, spisovateľa a prekladateľa Jána Hollého v obci Madunice (okr. Hlohovec) pri príležitosti výročia jeho narodenín.

Počas spomienky pred pamätníkom vystúpili s prejavmi krajský predseda ĽS Naše Slovensko Trnava, Bc. Stanislav Drobný a okresná predsedníčka okresného klubu ĽS Naše Slovensko Hlohovec, Janka Repčoková.

Účastníci akcie si tiež prezreli pamätnú izbu Jána Hollého na miestnej fare.

Fotogaléria (kliknúť na obrázok):

Marcové číslo mesačníka Náš Trnavský kraj

Povinné kvóty presídľovania na Slovensko sú stále aktuálne.

ilustračné foto, autor Luca Turi, zdroj Wikipedia

Poslanec NRSR Bc. Stanislav Drobný upozorňuje na to, že snaha presadiť povinné kvóty na presídľovanie migrantov  pretrváva. „Brusel“ sa jej nikdy nevzdal, len hľadá spôsoby ako  povinné kvóty presadiť

čítať celý článok…

Spomienková akcia – Ján Hollý

Ján Hollý (zdroj: Wikipedia)

Ján Hollý má veľké zásluhy na tom, že slovenčina ako jazyk sa v Uhorsku nielen udržal ale aj ďalej vyvíjal.

Členovia a sympatizanti Kotleba ‐ Ľudová strana Naše Slovensko si túto významnú osobnosť národa slovenského uctia 25.3.2017 pri pamätníku v obci Madunice.

 

čítať celý článok…

Keď niekomu prekáža aj naša pomoc ľuďom v núdzi.

foto: www.naseslovensko.net

Postreh na tému charitatívnej pomoci vo výške 1488 Eur.

V týchto dňoch policajný vyšetrovateľ a špeciálna prokuratúra rieši, či darom vo výške 1488 Eur nebol porušený zákon.

Riešia „mystiku“ čísel, miesto toho, aby sa venovali kauzám, kde naša spoločnosť prišla o veľa miliónov.

čítať celý článok…

Vláda chce ešte viac zadĺžiť Slovensko

Hovorí sa o pripravovanom zrušení ústavného zákona, ktorý bráni nadmernému zadlžovaniu našej krajiny, tzv. „dlhovej brzdy“.

Vláda a tzv. „systémové“ politické strany, keďže nevedia efektívne hospodáriť a už vôbec nie viesť spoločnosť k prosperite, sa pripravujú rozhádzať peniaze, ktoré na splátkach a úrokoch budú splácať aj naši vnuci.

čítať celý článok…

Náš Trnavský kraj – číslo 3. marec 2017 v pdf formáte

NTK_marec_2017

Priblížiť (zoom)

 

Vláda chce ešte viac zadĺžiť Slovensko

Výsledky „gazdovania“ súčasnej vlády predčia aj tie najhoršie očakávania.

Nakoniec, ako môže vyzerať hospodárenie vlády, ktorá miesto úsilia o dobrý chod štátu neustále s niekým a niečím „bojuje“.

Vlády, ktorá miesto efektívneho riadenia hospodárstva, venuje množstvo energie na  nečestný  boj so svojimi politickými protivníkmi.

„Zakuklené“ komandá, „protiextrémistickí“ prokurátori či sudcovia, granty pre rôzne tie „politiky“ mimovládiek, to všetko stojí nemalé peniaze, ktoré potom chýbajú inde.

Premiér chcel policajným komandom ukázať „silu“. Dosiahol však len väčšiu nervozitu v spoločnosti a jej radikalizáciu. A to sa samozrejme prenáša aj do ekonomiky, a to nielen cez priame náklady na tieto útvary. Foto: FB

Hovorí sa o pripravovanom  zrušení ústavného zákona, ktorý bráni nadmernému zadlžovaniu našej krajiny, tzv. „dlhovej brzdy“.

Vláda a tzv. „systémové“ politické strany, keďže nevedia efektívne hospodáriť a už vôbec nie viesť spoločnosť k prosperite, sa  pripravujú rozhádzať peniaze, ktoré na splátkach a  úrokoch budú splácať aj naši vnuci.

Miroslav Juriš