Víťazstvo Trnavčanov a zdravého rozumu

V utorok 28.6. sa v Trnave konalo zasadnutie mestského zastupiteľstva na ktorom investori požadujúci zmenu územného plánu v IBV Kamenný mlyn a postaviť blízko neho polyfunkčný dom, mali zo zákona poslednú možnosť, ako lobovať za hlasovanie o prelomení veta primátora Petra Bročku.

rekreačná oblasť Kamenný mlyn
rekreačná oblasť Kamenný mlyn foto: Wikipedia

Mestskému zastupiteľstvu však nepredložili oficiálnu žiadosť o zaradenie toho bodu do programu zastupiteľstva, zákonná 60 dňová lehota na prelomenie veta im tak uplynula.

Investori svoju možnosť zrejme nevyužili preto, lebo videli, že nedokážu presvedčiť potrebný počet poslancov. To sa podarilo vďaka tomu, že sa na poslancov, ale aj investorov vyvinul občiansky tlak v podobe elektronickej petície, ktorú podpísalo 4000 ľudí, čím sa stala najúspešnejšou petíciou v rámci Trnavy a dvoch verejných zhromaždení pred radnicou v čase májového a júnového zasadnutia zastupiteľstva.

Podľa občianskeho aktivistu Radovana Hynka, ktorý zorganizoval petíciu a obe zhromaždenia, je to víťazstvo Trnavčanov a zdravého rozumu.

Verejne poďakoval všetkým, ktorí podporili petíciu a zhromaždenia, primátorovi Bročkovi za vetovanie spracovania zmeny územného plánu a v neposlednom rade strane Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá veľkou mierou podporila zhromaždenia svojou účasťou. Situáciu je však potrebné naďalej monitorovať, nakoľko sú obavy z čiernej stavby.

(úvodné foto: Wikipedia)

Zobraziť celý článok...