Keď na Slovensku vládne „dúha“

Priatelia, dobre si prezrite túto fotografiu. Je na nej Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Budapešti.

VelvyslanectvoBudapest
zdroj: Embassy of Slovakia in Hungary (FB)

Ak ste si všimli na ňom dúhovú vlajku, nie je to žiaden výčin nejakého „neznámeho“ páchateľa alebo aktivistu.

Naše veľvyslanectvo otvorene podporilo dúhový pochod aktivistov LGBTI, ktorý sa konal prvý júlový týždeň (Budapest Pride 2.7.2016).

Na svojej FB stránke 28.júna 2016 veľvyslanectvo uviedlo príspevok v tomto znení (preklad z angl. jazyka): „Dúhová vlajka | Umiestnená a rozprestretá. Slovensko hrdé na podporu #BudapestPride2016. Láska nad nenávisťou. Vždy.“

Nielenže týmto spôsobom naše veľvyslanectvo zasahuje do vnútorných vecí Maďarska, ale  verejne tak prezentujú a spájajú SR s LGBT ideológiou, ktorá nikdy v našej spoločnosti miesto nemala a malo by to tak aj naďalej zostať.

Je to urážka všetkých slušných slovenských občanov, ktorí nepodporujú aktivistov LGBTI a s ich ideológiou zásadne nesúhlasia (postoj našich občanov k tejto téme bol dosť výrazný aj v referende zo 7. februára 2015).

Naša krajina má v prvom rade hájiť a prezentovať záujmy svojej väčšiny – nás Slovákov – a neprezentovať nás v zahraničí takýmto spôsobom.

A aby toho nebolo málo, naša krásna vlajka sa tam nachádza v neúctivom stave.

Zásadne s týmto krokom nesúhlasím a prichádza mi na um len jediná otázka – v koho réžii funguje naša krajina?!

Okresný klub ĽSNS Galanta

Zobraziť celý článok...

Dnes štartovala petícia za vypísanie referenda o SlovExite

Hrou osudu petícia začala v deň, kedy sa Slovensko ujalo rotujúceho predsedníctva v Únii.

Nie je žiadnym tajomstvom, že za organizáciou petície stojí Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Strane však niet čo vyčítať, zámer presadzovať  vystúpenie  z Únie strana pred voľbami netajila.


MKbilboard
Že ľudovci sú euroskeptici nie je žiadna novinka – predvolebné bilboardy tohto typu jedného voliča prilákali, iného odradili

Na otvorenie “petičnej sezóny” som sa bol pozrieť do Trnavy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Trnavské námestie bolo po celý čas takmer opustené. Napriek tomu do môjho odchodu bolo na svete už 100 podpisov.

Občania sa z času na čas pristavovali, podpisovali či odmietali podpísať a čo je najdôležitejšie, prebiehala diskusia.

Ja som z nej pochopil dnes jednu vec.

Občania sú za EÚ, lenže…

Občania si pod EÚ predstavujú EHS – Európske hospodárske spoločenstvo. Teda voľný pohyb občanov tovarov a služieb.

Takmer nik nesúhlasí s tým, že by Slovensku malo vládnuť z Bruselu a už vôbec nesúhlasia s tým, že by sem Brusel mal posielať desaťtisíce migrantov s tým, že Slovensku prikáže sa o nich all inclusive postarať.

Ľudia poukazujú na nemožnosť slovenských mladých rodín zaopatriť si vlastné bývanie a ak si zaopatria, tak za cenu balvanu hypotéky. A zrazu si niekto príde a systém mu proste strechu nad hlavou dá a to aj z daní tej mladej rodiny.

Hlas ľudu hlas boží, aj keď naplniť ho nie je vždy jednoduché.

Napríklad žiadať v jednej vete voľný pohyb tovaru a zároveň deklarovať potrebu obnovy slovenského poľnohospodárstva na úroveň z čias socíku je do istej miery dosť náročná požiadavka. Aj keď – zjednotenie dotácií poľnohospodárom v rámci všetkých krajín EU by bolo zaujímavým impulzom.

Ja osobne vítam petíciu a následné referendum z toho dôvodu, že vyvolá tak potrebnú diskusiu. Na rozdiel od rôznych osobností si nemyslím, že pospolitý ľud nemá čo do veci povedať. To ako vládne Brusel sa dotýka rovnako ako učňováka, tak aj “osobnosti” zo sveta “kultúry”. A osobne nemám dojem, že sústružník je v otázkach EU menej kvalifikovaný než nejaký komediant z javiska.

Osobne, ako som v minulom článku sľúbil, som petíciu dnes v Trnave podpísal. Odporúčam tak urobiť každému, kto s ňou príde do styku. Petícia nie je “remain”, nie leave, petícia je proste požiadavka na diskusiu o veciach, čo nás všetkých trápia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
petíciu podpisuje poslanec NR SR Stanislav Drobný
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Podpisy a diskusie, mne pripadajú diskusie ešte dôležitejšie ako podpisy, naozaj si musíme ujasniť čo od Únie chceme a čo jej ešte vieme strpieť…
PeticiaVba
začalo to 1. júla 2016 o 15:00 v Bratislave (zdroj)

Miro Juriš (zdroj: Medzičas)

(zverejnené so súhlasom autora)

Zobraziť celý článok...